Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej


   cze 23

PIKNIK RODZINNY 2024

Piknik Rodzinny, to wydarzenie, na które wszyscy w naszym przedszkolu czekamy. Po długich przygotowaniach 21 czerwca, na zakończenie roku szkolnego odbyła się uroczystość Święta Rodziny, bo obchodziliśmy Dzień Mamy, Dzień Taty i Dzień Dziecka. Żegnaliśmy też naszych absolwentów, 5 latki z grupy Pszczółki. Na naszej imprezie gościliśmy: sołtysa wsi pana Dominika Arendarczyka, panią Mariolę Pilszak radną miejską i przewodniczącą Komisji Kultury, Oświaty, Sportu i Turystyki, pana Tadeusza Stępnia – przewodniczącego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Grabownica Starzeńska, Koło Gospodyń Wiejskich z Grabownicy Starzeńskiej, które reprezentowały panie: Agata Korfanty, Wiesława Bielec, Elżbieta Struś, Anna Sawicka, Danuta Oleniacz, Katarzyna Wojnar i Jolanta Zarych, przedstawiciele OSP z Grabownicy Starzeńskiej: pan Andrzej Sabat i Ireneusz Tomoń. Byli z nami policjanci, którzy prezentowali dzieciom swój sprzęt i wóz policyjny: młd.asp. Magdalena Kaszowska i asp. Tomasz Hałka oraz Policyjny Miś. DZIĘKUJEMY. Licznie przybyli też rodzice za co serdecznie dziękujemy.
Dzieci podziękowały rodzicom piosenką, tańcem i wierszem za całą miłość, jaką od nich otrzymują. Grupa pani Bożenki Tympalskiej, która odchodzi do Szkoła Podstawowa w Grabownicy Starzeńskiej, otrzymała prezenty na pożegnanie, a wszystkie dzieci i rodzice mogli częstować się pysznym bigosem, który przygotowały panie kucharki: pani Ania Gratkowska i pani Kasia Sąsiadek. Panie z Koła Gospodyń zaś przygotowały wspaniałości, które mogli wszyscy skosztować. Wszystkie zarobione przez panie pieniążki zostały przekazane Radzie Rodziców naszego przedszkola , za co stokrotnie dziękujemy. Dziękujemy także panu Dariuszowi Irzykowi i pracownikom firmy GRASTAR z Grabownicy Starzeńskiej za przekazanie wszystkim dzieciom lodów, a pani Monice Irzyk za upieczenie wspaniałej pizzy, którą wszyscy zajadaliśmy się. Nasze przedszkole dekorowała cudnymi pelargoniami ze swoich szklarni pani Paulina Kic, sercem dziękujemy.
Dzieci mogły wraz z rodzicami uczestniczyć we wspólnych zabawach: u Pszczółek był wyścig w workach, Rybki bawiły się z chustą animacyjną, a Sówki koncertowały z mamami z karaoke. Wszystkie dzieci szalały na dmuchańcu.
Dziękujemy także za współpracę Radzie Rodziców, która współfinansowała nasze przedsięwzięcie. Podziękowania też kierujemy w stronę pana Tadeusza Stępnia, który pomagał na we wnioskowaniu o pieniążki z funduszu przeciwdziałaniu patologiom społecznym w Urzędzie Miejskim w Brzozowie. Do zobaczenia za rok.

Skip to content