Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej


   sty 29

Dzień Babci i Dziadka

,,Droga Babciu, drogi Dziadku,

Chciałabym wam wręczyć bukiet kwiatków.

Lecz jest styczeń, kwiatków nie ma,

więc wam składam te życzenia:

zdrowia, szczęścia, pomyślności,

grzecznych wnuków i radości”.

Dzień Babci i Dziadka, to jedno z najpiękniejszych świąt wpisanych w przedszkolny kalendarz. W tym roku zebraliśmy się licznie w Sali Domu Strażaka w Grabownicy Starzeńskiej 28 stycznia. 
 Pani dyrektor Z.Wojnowska serdecznie powitała wszystkie Babcie i Dziadków, a następnie zaproszonych gości: radnego sejmiku województwa podkarpackiego pan Adama Drozda, radnych wsi Grabownica Starzeńska: pana Kazimierza Zajdla i pana Kazimierza Tympalskiego, gospodarza naszej wsi pana Dominika Arendarczyka, Zarząd OSP w Grabownicy Starzeńskiej: pana Piotra Sobasia – prezesa, pana Grzegorza Wójcika – naczelnika, panią Bożenę Mariasz, która zajmuję się częścią gospodarczą Domu Strażaka i pana Wiesława Barbarę – przewodniczącego komisji rewizyjnej; zarząd Koła Gospodyń Wiejskich: panią Katarzynę Wojnar – przewodniczącą, panią Elżbietę Struś, panią Marię Suwała i panią Agnieszkę Tomaszkiewicz. Pani dyrektor podziękowała także wszystkim darczyńcom, którzy przekazali kwoty pieniężne na zorganizowanie uroczystości, a byli to: pan Adam Drozd – radny sejmiku woj.podkarpackiego, Państwo radni naszej wsi: K.Tympalski, K.Zajdel i pani Aleksandra Haudek, Państwo Anna i Adrian Ostrowscy z Grabownicy Starzeńskiej, pani Zofia Ostrowska – Firma Budowlana w Grabownicy Starzeńskiej, pan Daniel Wojtowicz – sieć aptek DANFARM, Rada Sołecka wsi Grabownica St. . Podziękowania kierujemy także w stronę OSP w Grabownicy za udostępnienie nam sali, a pani Bożenie Mariasz za wynajem naczyń, za które nie ponosiliśmy żadnych kosztów.
Przede wszystkim jednak serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, która wspierała nas w całym procesie organizacji: pani Anecie Wielgosz – przewodniczącej, pani Annie Ostrowskiej – zastępcy, pani Kamili Stachyrak – naszej skarbniczce i pani Dorocie Stabryle. Ukłon i podziękowania kierujemy w stronę wszystkich rodziców, którzy przygotowali i wykonali menu, zajęli się porządkowaniem sali, dekoracją stołów i ciężko pracowali w kuchni. Pani dyrektor podziękowała gorąco pracownikom przedszkola: paniom wychowawczyniom i pomocom nauczyciela za przygotowanie części artystycznej oraz pani Annie Gratkowskiej i Katarzynie Sąsiadek za przepysznego strogonowa. Dzieci pięknie śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze dla swoich Babć Dziadków. Po części artystycznej był czas na wspólną zabawę z Dziadkami i czas dla seniorów na wspólną zabawę ze sobą. Jeszcze raz życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta dużo zdrowia, pomyślności, radości z bycia Dziadkami i nieustającej dumy ze swoich wnuków.

 

Skip to content