Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej


   lis 23

Światowy dzień Pluszowego Misia

25 listopada pewien puchaty znajomek, bohater wielu bajek, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu ma swoje święto. niestety 25 wypada w niedziele dlatego  dzień pluszowego misia w naszym przedszkolu odbył się właśnie dzisiaj.

W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola razem ze swoimi ulubionymi misiami. Różnorodność misiów była ogromna. Od największych, po te najmniejsze – bure, kolorowe, z kokardą, krawatem czy w kubraczku. Misie towarzyszyły dzieciom na zajęciach, na wspólnym spacerze, leżakowaniu. Najweselej było jednak na dużej sali, gdzie odbyła się główna część uroczystości. Zabawa była wspaniała. Przy misiowych utworach wszystkie dzieci tańczyły, paradowały i pląsały ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Czytane były fragmenty ciekawych książek, których bohaterami są przemiłe pluszaki.

Ukoronowaniem tego dnia było rozstrzygniecie konkursu plastycznego „ Mój pluszowy miś”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Uczestnicy konkursu wykonywały swoje prace razem z rodzicami. Jury konkursowe stwierdziło, że wszystkie prace wykonane były na bardzo wysokim poziomie, przeróżnymi technikami i stylami. Dlatego wszystkie prace zajęły pierwsze miejsce.

Na  zaproszenie przedszkolaków, przybyła  też pani Alina Wojtoń, która na codzień pracuje w bibliotece w Grabownicy Starzeńskiej. Pani Bożena opowiedziała nam skąd się wzięła nazwa pluszowego misia. Spotkanie obfitowało w wiele atrakcyjnych wydarzeń: misiowe wierszyki, misiowe piosenki z elementami choreografii. Każda osoba, otrzymała słodki upominek. Na nagrodę każdy laureat otrzymał piłkę  i dyplom.