Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej


   lis 08

XVIII DZIEŃ PAPIESKI

11.10.2018r w Przedszkolu Samorządowym w Starej Wsi odbył się XVIII DZIEŃ PAPIESKI. Hasło pod jakim obchodzony jest tegoroczny dzień papieski to„Promieniowanie Ojcostwa”– to hasło Dnia Papieskiego, który już po raz osiemnasty obchodzony jest w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie. Poprzez szereg wydarzeń duchowych i kulturalnych przypominane jest nauczanie Jana Pawła II.

Dzieci reprezentujące przedszkola z terenu naszej gminy, wzięły udział w konkursie wokalno- recytatorskim. Obecny rok jest niezwykle ważny dla wszystkich Polaków, bowiem przypada na niego 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Nawiązując do tego wydarzenia, najmłodsi zaprezentowali piosenki żołnierskie oraz wiersze patriotyczne.Tym razem nasze przedszkole reprezentowali chłopcy z grupy „Leśne Duszki” Szymon Tympalski w piosence „Serce w plecaku” i Piotr Wiech
w wierszu „Moje miejsce”.

Biorący udział w przeglądzie wokalno-recytatorskim, na zakończenie uroczystości otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Podziękowania otrzymali również ich nauczyciele i dyrektorzy przedszkoli, którzy przygotowali dzieci do wzięcia udziału w konkursie oraz przybyli do naszego przedszkola, aby wspólnie uczcić pamięć świętego Jana Pawła II.