Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej


   cze 21

Kolorowy tydzień w grupie „Zajączków”

Tydzień zaczął poniedziałek był to kolor żółty w naszym przedszkolu. Dzieci ubrane na żółto, wyglądały jak wiosenne słoneczka, dlatego w przedszkolu dominowały zabawy oraz piosenki o słoneczkach i wszystkim co żółte.

Obraz 320 (Kopiowanie)

Wtorek był kolorem zielonym. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono prawie od „stóp do głów”. Potem było wspólne przeliczanie, które z dzieci ma na sobie najwięcej zielonej garderoby.Obraz 214 (Kopiowanie)

Następny dzień był kolorem niebieskim, w tym dniu dzieci wyglądały jak urocze smerfy ze smerfnej krainy.

Obraz 219 (Kopiowanie)

Obraz 220 (Kopiowanie)

W czwartek dominował kolor czerwony, dzieci w tym dniu bawiły się magicznym pudełkiem z którego wyciągały przedmioty oczywiście koloru czerwonego a na deser zajadały czerwone truskawki.

Obraz 289 (Kopiowanie)

Obraz 275 (Kopiowanie)

Kolorowy tydzień zamykał kolor tęczowy. W tym dniu nie zabrakło kolorów, wszyscy wyglądali jak barwne ptaki. A z kolorowych balonów które przedszkolaki zbierały każdego dnia wyszła piękna tęcza. Na koniec dnia każde dziecko otrzymało baloniki odpowiadające kolorowi jakie panowały od poniedziałku do piątku.

Obraz 297 (Kopiowanie)
Obraz 300 (Kopiowanie)

Tydzień upłynął w atmosferze radości. Zaangażowane były dzieci, panie z przedszkola, ale chyba najbardziej niezawodni, jak zwykle zresztą – rodzice, którzy stanęli na wysokości zadania i zadbali o to, by każde dziecko miało jak najwięcej na sobie garderoby w kolorze panującym w przedszkolu.
Na koniec tygodnia dzieci doszły do wniosku że, smutno byłoby, gdyby na świecie panował jeden kolor, i cieszono się z tego, że świat jest kolorowy i piękny. Kolorowy tydzień dla dzieci był okazją do spotkania z barwami, które na co dzień nas otaczają, jednak nie zawsze zwracamy na nie uwagę.