Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej


   cze 06

Konkurs przedszkolny

Dnia 30 maja  2018r.  w naszym przedszkolu odbył się konkurs przedszkolny pt.” Ja i moje ulubione zwierzątko” i quiz wiedzy o zwierzętach, w którym startowały wszystkie dzieci z naszego przedszkola. Celem konkursu było :rozbudzanie talentów plastycznych, wzbudzanie poczucia odpowiedzialności za zwierzęta domowe, rozwijanie zainteresowań zwierzętami wśród dzieci, integrowanie dzieci  przedszkolnych.

Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykle bogatą wyobraźnią i oryginalnością wykonanych prac. Jury nagrodziło prace wyróżniające się pomysłowością i oryginalnością wykonania przez dziecko. W konkursie plastycznym przyznano w każdej grupie po trzy miejsca.

 Zdobytą wiedzą  dzieci mogły wykazać się w konkursie. Dzieci rozwiązywały  zagadki słowne, quizy, rozpoznawały zwierzęta po odkrytym fragmencie obrazka, podawały cechy charakteryzujące dane zwierzę, dokonywała analizy i syntezy nazw zwierzą. Każda poprawna odpowiedź była punktowana. W quizie przyznano tylko jedno miejsce.

Wyłonionym laureatom  wręczono dyplomy i drobne nagrody , nie było przegranych wszyscy uczestnicy dostali słodki upominek.