Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej


   kwi 25

Kino sferyczne w naszym przedszkolu

Dnia 25 kwietnia 2018r.j w naszym przedszkolu gościło mobilne kino sferyczne. Dzieci miały niepowtarzalną okazję obejrzeć film „Rafa koralowa” wewnątrz kopuły w technice 3D. To były niezapomniane wrażenia. Fotorelacja z tego wydarzenia jest dość skromna ponieważ w ciemnej kopule nie było możliwości zrobienia większej ilości zdjęć, ale udało się uchwycić kilka kadrów z oglądanego filmu. Za to w pamięci dzieci na pewno pozostaną niesamowite wspomnienia.

KINO SFERYCZNE to nowa forma kształcenia nie tylko dla dzieci, lecz również dla dorosłych. Za pomocą systemu sferycznej projekcji w środku kopuły tworzy się niesamowity obraz. Prezentowany jest sferyczny 360° obraz panoramiczny, którego nie ma żadne inne współczesne kino. Jest to na dzień dzisiejszy najefektywniej działająca, wirtualnie uwiarygodniona rzeczywistość. Cyfrowa wizualizacja kopuły – przyszłość oparta na wykorzystaniu nowych technologii. Za pomocą danego systemu możemy zobaczyć jak wiele niesamowitych zjawisk nas otacza i jak mało o tym wiemy…