Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej


   cze 12

Panie fryzjerki w naszym przedszkolu

Dnia 12 czerwca przedszkolaki z najmłodszej grupy ” Zajączków” odwiedziły panie fryzjerki , jedna z nich dobrze znana dzieciom, bo to mama Kubusia, chłopczyka z naszej grupy. DSC07429 (Kopiowanie)

Jednak dziś przyszła w zupełnie innej roli. Postanowiła pokazać dzieciom pracę fryzjerki. Panie fryzjerki przyniosły dużą torbę a w niej było wszystko co potrzebne do pracy fryzjera: grzebienie, szczotki, suszarka, lokówka, maszynka do strzyżenia, prostownica, urocze kokardki, spineczki, lakier, żel do włosów i różne akcesoria.

 

DSC07414 (Kopiowanie)

Podczas wizyty gości dzieci świetnie się bawiły,  miały okazję nauki na głowach do stylizacji fryzur które przyniosły panie fryzjerki, jak również na długich włosach pani Agnieszki. Dziewczynki próbowały zrobić warkoczyki, koczki i inne upięcia ( niektóre wyszły bardzo ładne).

 

DSC07410 (Kopiowanie)DSC07393 (Kopiowanie)

 

Pani Justyna i pani Agnieszka zrobiły fantazyjne fryzury naszym dziewczynkom, a chłopcy wrócili do domu z włosami „postawionymi na żel”.

DSC07406 (Kopiowanie)

 

DSC07416 (Kopiowanie)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC07392 (Kopiowanie)
Dla przedszkolaków była to bardzo ważna i cenna lekcja, niektórzy z nich zapewne przełamali strach przed fryzjerską peleryną. „ Zajączki” miały też okazję podpatrzeć trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości pracę fryzjerki.