Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej


   wrz 28

Dzieci z Naszego Przedszkola spotkały się z policjantami

 Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziliśmy na spacery, wycieczki ucząc się jak prawidłowo zachowywać się na jezdni i  w jej pobliżu. Najwięcej jednak o ruchu drogowym wie pan policjant.  Dlatego w czwartek 28 września   zaprosiliśmy  do naszego przedszkola panią starszą sierżant Agnieszkę Drozd i młodszego aspiranta Zbigniewa Helona z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie. Dzieci dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta , jakie są zasady uczestnictwa w ruchu drogowym oraz o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zagrażać małemu dziecku. Przedszkolaki mogły też zobaczyć, jak wygląda strój policjanta, w tym policyjną czapkę kajdanki i inne akcesoria.

Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasad bezpieczeństwa , które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci.  Od dzisiaj każdy przedszkolak już wie, ze policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą.

Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonych gości stanął obok  przedszkola. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą, lub w tylnej części radiowozu. Ponadto przedszkolacy mogli  posłuchać sygnałów policyjnej syreny.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy nasze podopieczne wręczyły  policjantom drobne upominki w podziękowaniu za przyjęcie zaproszenia do Naszego Przedszkola.