Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej


   lip 11

Pożegnanie starszaków

23 czerwca 2017 r. był to dzień bardzo ważny dla wszystkich przedszkolaków,
a w szczególności dla starszaków, którzy od września rozpoczną edukację szkolną. W tym dniu bowiem nasi starsi koledzy i koleżanki z grupy „Puszatki” pożegnali się z przedszkolem. Pożegnaliśmy 26 przedszkolaków, którzy po wakacjach, rozpoczną edukację w szkole. Zakończyli pierwszy etap edukacji – edukacji przedszkolnej i wkroczyli w życie szkolne. Przyjaźnie, które narodziły się w przedszkolu, to cenny skarb, który ze sobą zabiorą. To, czego nauczyli się w przedszkolu, to pierwszy bagaż doświadczeń: pierwsze zabawy z rówieśnikami, pierwsza książka, pierwsza ocena ich pracy. To niezatarte wspomnienia ich dzieciństwa.

Starszaki pięknie recytowały wierszyki, w których wspominali swoje pierwsze dni w przedszkolu, wspólne zabawy, leżakownie, naukę pisania szlaczków, i literek. Nie zabrakło również wesołych piosenek. Następnie zostały wręczone dzieciom dyplomy i upominki. Nauczycielki ze wzruszeniem rozstawały się z dziećmi, które w czasie dni spędzonych w przedszkolu stały się im bardzo bliskie. Rodzice również nie potrafili ukryć łez wzruszenia, gdy patrzyli na swoje pociechy. Po zakończeniu występów głos zabrała pani dyrektor przedszkola dziękując dzieciom za występy, życzyła starszakom samych sukcesów w szkole, a wszystkim dzieciom wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Rodzicom zaś podziękowała za cały rok współpracy z przedszkolem. Dzieciom kończącym przedszkole życzymy samych sukcesów w szkole, a wszystkim przedszkolakom wspaniałych i udanych WAKACJI!!!

Kochani Rodzice składamy Wam serdeczne podziękowanie za cztery lata współpracy. Dziękujemy za pomoc, wsparcie i życzliwość jaką okazywaliście w ciągu tych lat. Życzymy w imieniu Rady Pedagogicznej wiele radości i pociechy z dzieci. Kochajcie swoje dzieci miłością bezwarunkową i bądźcie zawsze z nich dumni. Wszystkim życzymy udanych, słonecznych wakacji.

Kochane dzieci.
Chcemy wam życzyć na początek,
Żeby nauka szła jak najlepiej
Żeby tyle było szóstek,
ile pszczół na polnych kwiatkach.
Żeby pochwał było tyle,
ile szyszek w gęstym borze,
żeby w szkole było milej
niż nad rzeką lub nad morzem.
Długopisy, wszystkie pióra
niechaj piszą mądrze, ładnie
i niech skrzypią tak jak żuraw,
kiedy błąd się gdzieś zakradnie.

Życzymy zabaw z kolegami
kolegów do zabawy,
Szczęścia, zdrowia, pomyślności,
i w klasie pierwszej wiele wytrwałości.
Bądźcie zdrowe, miłe i radosne,
miejcie w sercach zawsze wiosnę.