Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej


   kwi 12

Poranek Wielkanocny

W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które zmuszają nas do powagi, zadumy, a także i radości, jaką niosą ze sobą. Jednym z takich świąt są Święta Wielkanocne. Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich.

Raniutko w  Wielką Niedzielę dzwonią dzwony, ogłaszając światu radość, że Chrystus zmartwychwstał. Potem cała rodzina zasiada do uroczystego śniadania.

12.04.2017r. w Naszym Przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie z  okazji nadchodzących Świat Wielkanocnych. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, żurku, ,, baby wielkanocnej”, stroików z bazi i bukszpanu – symboli budzącej się do życia przyrody. O znaczeniu pokarmów, jako symbolach świątecznych, dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach od swoich nauczycielek. Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania złożyliśmy sobie ciepłe życzenia.

Ten dzień miał wyjątkowy charakter: dzieci zaprezentowały program artystyczny związany z tradycjami wielkanocnymi, śpiewały piosenki , tańczyły, recytowały wiersze.

Takie radosne przeżycia na długo pozostaną w pamięci. Na koniec dnia dzieci dostały upominki wielkanocne.