Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej


   mar 24

Spotkanie Małych Teatrzyków

Po raz dziesiąty Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Humniskach było organizatorem Spotkania Małych Teatrzyków z udziałem małych artystów ze wszystkich 7 przedszkoli samorządowych naszej gminy. W ciągu lat zmieniła się formuła spotkań. Wpierw był to teatrzyk kukiełkowy, a obecnie małe, 2-osobowe formy, adaptacje wierszy lub innych krótkich utworów literackich. Nie zmieniła się jednak radość i pozytywne emocje płynące ze spotkania ze sztuką. Na widowni obok gospodarzy zasiedli dyrektorzy przedszkoli. Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnych zabaw. Następnie wystąpiły aktorskie duety na przemian z tańcami w wykonaniu przedszkolaków z placówki w Humniskach. Tym razem nasze przedszkole reprezentowali:Maciej Czubski i Maja Leszczyk w inscenizacji „Deszczowy król” Doroty Gellner, opiekun Barbara Mroziak. Na zakończenie przeglądu gospodarz placówki dyr. Maria Kędra podziękowała, pogratulowała oraz wręczyła upominki i dyplomy wszystkim artystom, ich opiekunom i dyrektorom. Zostały wykonane pamiątkowe fotografie. Było również okolicznościowe przyjęcie dla wszystkich.