Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej


   sty 18

„Hej, kolęda, kolęda…” w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Brzozowie

Dnia 04.01.2017 roku w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Brzozowie odbył się IX Przegląd Kolęd i Pastorałek, którego celem było zainteresowanie tradycjami oraz obrzędowością okresu świąt Bożego Narodzenia, ochrona przed zanikaniem zwyczaju kolędowania, a przede wszystkim rozwijanie twórczej postawy dziecka.

W przeglądzie wzięło udział czternaścioro dzieci z siedmiu przedszkoli gminy Brzozów. Wszystkie wystąpiły „śpiewająco”, a każdy popis wokalny był nagradzany głośnymi brawami. Wykonawcy otrzymali dyplomy oraz „gwiazdkowe upominki”.  Na zakończenie wszyscy zgromadzeni skupili się wokół żłóbka, gdzie została wykonana pamiątkowa fotografia.
Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze, a zimowy, świąteczny nastrój stworzyły zarówno piękne kolędy, jak i ciekawa scenografia i padający za oknami śnieg.
Nasze przedszkole tym razem reprezentowały dzieci z najstarszej grupy „Puszatki” Celinka Korfanty w pastorałce  „Gdy Pan Jezus się narodził   i Gabryś Turopolski „Gdy się rodziłeś Panie”.