Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej


   lis 05

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato

Rozpoczęliśmy wewnętrzny projekt czytelniczy ” Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”, którego celem jest propagowanie czytelnictwa rodzinnego. Chcemy w ten sposób uwrażliwić rodziców i dzieci na potrzebę codziennego czytania. dzieci w ten sposób rozwijają wyobraźnię, bogacą czynny język, mile spędzają z rodzicami wolny czas.

Pani Kamila Filak – mama Filipka – czytała dzieciom bajeczkę z serii Samochodzik Franek ” W Zoo”. Filip z mamą wykonali w domu papierowe samochodziki, które potem dzieci ozdabiały naklejkami.

Mama Ali – pani Justyna Wiech, odczytała dzieciom kilka bajeczek z serii” Nazywam się Jeżynka”. Dzieci uważnie słuchały , a następnie odpowiadały na pytanie dla utrwalenia treści bajeczek. na koniec mama Ali poczęstowała wszystkich cukiereczkami. Mniam.

U RYTBEK czytała mamusia Hani – pani Katarzyna Bodzioch. Dzieci słuchały przygód Kopciuszka. 

Czytanie z Panem Ireneuszem Jabłońskim - tatą Poli. Grupa RYBKI.

Czytanie w Grupie RYBKi z mamą Blanki - panią Karoliną Suwała

17 listopada czytała w Grupie RYBKI mama Poli - pani Aleksandra Dydek

Pani Ola czytała dzieciom bajeczki, które same wybrały, np. ” Kopciuszek”, ” Kicia Kocia” i ” Muzykanci z Bremy”. Pola natomiast wyrecytowała wiersz Marii Konopnickiej ” Stefek Burczymucha”. Dzieci zostały obdarowane naklejkami, kolorowanką i cukierkami. Bardzo dziękujemy!

Grupa Sówki gościła mamę Bartosza, panią Elżbietę Surmacz

Pani Ela przeczytała dzieciom bajki: ” Mała stopa”, ” Bolid Bartka”, ” Liza bawi się w szkołę”. Pani Ela sprawdziła znajomość przeczytanych bajek za pomocą krótkich pytań. Dziękujemy pani Eli za zaangażowanie i prezenty: słodkości, naklejki, zakładki do książek.

Czytanie w grupie RYBKi i PSZCZÓŁKI z mamą Antosia i Ignasia - panią Moniką Żaczek

Pani Monika przeczytała 5 latkom przygody chłopca, który szukał w lesie tropów zwierząt. W tym celu pokazała też dzieciom, jak wygląda trop niedźwiedzia. Przyniosła też kolekcje motyli, którymi interesuje się tato Antosia. Natomiast w grupie RYBKI – u Ignasia – dzieci także obejrzały motyle i wysłuchały bajki o robaczkach, otrzymały naklejki z kolorowymi motylkami i tradycyjnie już słodkości, które zjadły po śniadaniu. Dziękujemy!

Czytamy z Panią Pauliną Kic - mamą Nikoli - w grupie SÓWKI

Mamusia Nikoli przeczytała dzieciom dwie bajeczki z klasyki bajek: ” Brzydkie kaczątko” i ” Mała syrenka”. Dzieci słuchały w skupieniu i na zakończenie otrzymały słodki poczęstunek. Dziękujemy!

Skip to content