Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej


   kw. 24

Akcja społeczna ” Przedszkolaki dla Planety” w ramach programu ” Solidarność. Podaj dalej!”

W ramach programu “Solidarność. Podaj dalej!” nasze przedszkole otrzymało dofinansowanie na przeprowadzenie akcji społecznej ” Przedszkolaki dla Planety”. Akcja ma polegać na wzbudzaniu wśród naszych dzieci świadomości ekologicznej i prozdrowotnej. Podczas zajęć przedszkolnych w każdej grupie nauczyciele mówią o potrzebie dbania o przyrodę i powietrze. Dzieci uczą się segregacji śmieci, mówią o recyklingu, wykonują prace plastyczno – techniczne związane z ochroną przyrody. Nasze przedszkole było także organizatorem konkursu międzyprzedszkolnego ” EKOROBOTEK”.

W dniu 22 kwietnia braliśmy udział w akcji ” Sprzątanie świata”. Dzieci wyszły z opiekunkami posprzątać najbliższą okolicę.

Skip to content