Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej


   cze 08

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to jeden z najbardziej lubianych przez większość maluchów dni w roku. Na całym świecie przypada w różne dni.

Najważniejszą misją święta jest zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci, ich prawa i potrzeby.

Międzynarodowy Dzień Dziecka – krótka historia
Inicjatywa Międzynarodowego Dnia Dziecka został ustanowiony w 1954r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Od początku celem tego święta jest upowszechniania ideałów i zamiarów dotyczących praw dziecka.

MDD obchodzony jest od 1955 w różne dni roku w wielu krajach na świecie. W Polsce i innych krajach  dzień dziecka obchodzony jest 1 czerwca od 1950 r. Po raz pierwszy został zorganizowany w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem sztokholmskim, a od 1952 na stałe wpisał się w kalendarz polskich świąt i dni wyjątkowych.

W naszym przedszkolu właśnie 1 czerwca celebrowaliśmy święto naszych dzieci. W ramach śniadania dzieci miały kiełbaskę z ogniska, później lody i watę cukrową. Nie obyło się też bez zabaw i gier w sali  oraz na placu zabaw. Na obiad dzieci zajadały się pizzą. Każde też otrzymało paczuszkę ze ,,słodką niespodzianką” do domu.

 

Skip to content