Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej


   lis 26

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada pewien puchaty znajomek, bohater wielu bajek, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu ma swoje święto.

W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola razem ze swoimi ulubionymi misiami. Różnorodność misiów była ogromna. Od największych, po te najmniejsze – bure, kolorowe, z kokardą, krawatem czy w kubraczku. Misie towarzyszyły dzieciom na zajęciach, na wspólnym spacerze, leżakowaniu. Najweselej było jednak na dużej sali, gdzie odbyła się główna część uroczystości. Zabawa była wspaniała. Przy misiowych utworach wszystkie dzieci tańczyły, paradowały i pląsały ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Czytane były fragmenty ciekawych książek, których bohaterami są przemiłe pluszaki.

Ukoronowaniem tego dnia było rozstrzygniecie konkursu recytatorskiego  „ Misie -nasi przyjaciele”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Uczestnicy konkursu uczyły się swoich wierszyków razem z rodzicami. Jury konkursowe stwierdziło, że wszystkie recytowane utwory  były na bardzo wysokim poziomie. Dlatego wszystkie dzieci  zajęły pierwsze miejsce.

1. Miłosz Florczak „Jedziemy na wycieczkę”

2. Jaś Sokołowski

3. Szymon Szczepek

4. Władysław Haduch

5. Igor Trześniowski „Misie”

6. Dawid Klecha

7. Nikola Wojnicka”Miś różowy”

8. Kasia Żaczek „Spacer z misiem”

9. Zosia Florczak „Pluszowy Miś”

10. Karol Tympalski „Naprawimy misia”

11. Patryk Głuszak”Miś pluszowy”

12. Krzysztof Gromek „Sen niedźwiedzia”

13. Oliwia Bury

14. Zuzia Filip „Miś”

14. Rozalia Sokołowska

Na  zaproszenie przedszkolaków, przybyła  też pani Agata Wojtoń, która na codzień pracuje w bibliotece w Grabownicy Starzeńskiej. Pani Agata opowiedziała nam skąd się wzięła nazwa pluszowego misia. Spotkanie obfitowało w wiele atrakcyjnych wydarzeń: misiowe wierszyki, misiowe piosenki z elementami choreografii. Każda osoba, otrzymała słodki upominek. Na nagrodę każdy laureat otrzymał książeczkę  i dyplom. Serdecznie dziękujemy pani  mgr inż. Urszuli Barć – Starszemu Specjaliście Służby Leśnej ds Stanu Posiadania i Edukacji Leśnej, za ufundowanie nagród.