Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej


   lis 26

Andrzejki

Dnia 22 listopada w naszym przedszkolu odbyły się andrzejki przedszkolne. Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Nasze przedszkolaki również chciały dowiedzieć się co czeka ich w przyszłość. Zebraliśmy się więc w grupach by zabrać dzieci do świata magii i czarów.

Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości. Czy wróżby się spełnią ? przyszłość nam pokaże . Ten magiczny dzień bardzo spodobał się naszym przedszkolakom. A po wróżbach przyszedł czas na zabawę, dzieci szalały w rytm wesołej muzyki.

Ale to nie koniec tego magicznego dnia odwiedził nas też prawdziwy artysta iluzji pan Wiesław Jaśkowski, gorlicki artysta, znany nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. Na ten dzień dzieci czekały z niecierpliwością i nie zawiodły się, jak zawsze, bo sympatyczny pan Wiesław odwiedza regularnie naszą placówkę, co 3 lata.
Barwna interpretacja wiersza J. Tuwima „Kłamczucha” była wstępem do spotkania pełnego najprawdziwszej magii. Wspaniałe widowisko chwilami zapierało dech w piersiach małych widzów, zwłaszcza, gdy w magiczny sposób pojawiały się i znikały przedmioty, fruwały kolorowe pióropusze, chustki i płyty zmieniały swoje kolory, a karty do gry swoją wielkość. Dzieci pomagały w czarach nie tylko okrzykiem sim- sala- bim, ale także kilkoro zostało poproszonych do asystowania artyście i pod jego okiem, ku własnemu zaskoczeniu, naprawdę czarowało. Biegły w swej sztuce artysta zamieniał spalone chustki w banknoty, wyciągał kolorowe chustki z uszu przedszkolaków i rozmnażał przedmioty (pieniądze) angażując do scenicznych działań zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Spektakl zaprezentowany przez pana Jaśkowskiego nie tylko przybliżył przedszkolakom sztukę iluzji na wysokim poziomie, ale był dla nich świetną atrakcją i doskonałą zabawą, która na długo pozostanie miłym wspomnieniem z przedszkola.