Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej


   wrz 30

Wizyta policjanta

Dnia 24.09.2019r. do naszego przedszkola zawitał niesamowity gość policjant Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, sierż. szt. Tomasz Hałka. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta. Zaproszony gość rozmawiał z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypominał również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Największą jednak atrakcją okazał się radiowóz policyjny. Każdy mógł wsiąść za kierownicę, włączyć sygnały dźwiękowe oraz powiedzieć coś przez radiostację. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie przedszkolaki wręczyły Panu Policjantowi  piernikowego lizaka policyjnego. Pan Tomasz obiecał, że od dzisiaj tym lizakiem będzie zatrzymywał samochody do kontroli, ciekawe czy dotrzyma słowa?

Dziękujemy Panu policjantowi Tomaszowi Hałce za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

W dn. 11.09.2019r. zorganizowane również zostało spotkanie policjanta z rodzicami. sierż. szt. Tomasz Hałka przeprowadził pogadankę dla rodziców. Pogadanka dotyczyła bezpieczeństwa naszych dzieci.