Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej


   wrz 30

Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku

Dnia 20.09.2019r dzieci z grupy średniaków i starszaków wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku.

Celem wycieczki  było:

  • zapoznanie z pracą strażaka,
  • wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu,
  • uświadomienie dzieciom przyczyn powstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia,
  • przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.

Przedszkolaki odwiedziły salę edukacyjną „Ognik”, gdzie poznawały sposoby zapobiegania pożarom przez zabawę. Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej. Mogły też samodzielnie spróbować wezwać pomoc, przez powiadomienie telefoniczne do bazy strażackiej.

Dzieci w trakcie spotkania poznały wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych, zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbiera się zgłoszenia o pożarach i wypadkach, miały także okazję obserwacji strażaków szykujących się do wyjazdu na akcję ratunkową.

To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i zorganizowanie poczęstunku a także umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyły szczęśliwych powrotów po każdej akcji.

Serdecznie dziękujemy Panu mł. bryg.  Grzegorzowi Oleniaczowi tacie Michałka z grupy średniaków, który na co dzień jest komendantem w Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku za okazaną życzliwość i zaangażowanie .Te chwile to nauka połączona z zabawą, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za owocną współpracę
i żywimy nadzieję, że będzie ona kontynuowana w przyszłości.