Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej


   lis 16

Pouczające spotkanie z funkcjonariuszami policji.

                         W ramach realizacji programu „Bezpieczny przedszkolak”16 listopada 2015r. w naszym Przedszkolu miało miejsce spotkanie z Paniami Policjantkami starszą sierżant Agnieszką Drozd i starszą sierżant Katarzyną Filip z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie.DSC04055 (Kopiowanie) Pogadanki dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa: o konieczności jeżdżenia w fotelikach i zapiętych pasach, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, istotne było również wyjaśnienie jak należy zachowywać się w stosunku do nieznajomych i kto to taki ten „nieznajomy” (dzieci dowiedziały się aby,: nie otwierać drzwi w domu osobom których nie znamy, nie wsiadać do obcych samochodów, nie brać od obcych zabawek, cukierków, lizaków itp., powiadomić rodziców o tym, że zaczepia nas obcy, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie?….). Utrwalały (bądź zdobywały dopiero) wiedzę na temat zachowania bezpieczeństwa w kontakcie z psem, ćwicząc przy tym pozycje żółwia. Dzieci miały możliwość przymierzenia policyjnych czapeczek, kamizelek odblaskowych, obejrzenia policyjnego radiowozu, miały też możliwość obejrzenia sprzętu jaki jest potrzebny w codziennej pracy funkcjonariuszy i akcesoriów policyjnych.DSC04065 (Kopiowanie)
Pani Agnieszka przeczytała także dzieciom dwa pouczające opowiadania pt.„ Nieznajomy taty”, i „Duszek Kacperek pomaga dziewczynce”. Na zakończenie dzieci otrzymały upominkowe odblaski, które są bardzo ważne zwłaszcza w okresie jesienno- zimowym kiedy warunki pogodowe (mgła, deszcz, śnieg, wcześnie zapadający zmrok) sprawiają, że jesteśmy słabo widoczni na jezdni.

Po tym spotkaniu już, żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policją wiedząc iż policjant to osoba, która udzieli pomocy, a także wesprze w trudnej sytuacji.

„Dzieciom w przedszkolu chwali się Antek:
Wiecie, mój tata jest policjantem!
DSC04059 (Kopiowanie)Ma czapkę z daszkiem, chodzi w mundurze
i jest porządku wspaniałym stróżem!
Policjant zna prawo doskonale.
Czasem na akcje gna na sygnale,
żeby kłopotom zaradzić w porę.
Też taki kiedyś zawód wybiorę!
Policjant czujny jest niesłychanie.
Przy nim nic złego nam się nie stanie!”

 

Serdecznie dziękujemy za miłe i pouczające spotkanie.