Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej


   wrz 29

„Trio Concertante” po raz kolejny w naszym przedszkolu

Dnia 25.09. 2015r gościliśmy w naszym Przedszkolu, już po raz kolejny muzyków z Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia w Dynowie.

Tym razem zaproszeni goście poprowadzili konkurs podczas, którego przedszkolaki miały za zadanie odgadnąć fragmenty muzyki pochodzącej z różnych bajek i filmów animowanych dla dzieci. Muzycy przenieśli nas w zaczarowany świat muzyki za pomocą skrzypiec, gitary elektrycznej, gitary basowej, keyboarda, a także różnych rekwizytów.  Zaprezentowane bajki to: „ Bolek i Lolek”, „Miś Coralgol”, Pszczółka Maja”, „Reksio”, „Koziołek Matołek”, „Miś Uszatek”, „ Smerfy”. Po odgadnięciu piosenki zespół zagrał utwór w całości a dzieci śpiewały razem z panią wokalistką.
Pani Bogusława Dulska przeczytała dzieciom bajkę pt „Ptasie Radio”. Muzycy zagrali też repertuar pt. „Kanarek „ Ferdinanda Poliakina.
To była wspaniała lekcja muzyki podczas której , dzieci rozwijały poczucie rytmu i słuchu muzycznego w trakcie zabaw przy piosence.